Монокристалічні сонячні батареї

Особливості монокристалічних сонячних панелей

Усе частіше розглядають та підшукують сьогодні альтернативні джерела електричної та теплової енергії, серед яких чи не найперше місце займають батареї, використовуючи енергію Сонця. Виділяють 2 основні їх типи:

  • кремнієві;
  • плівкові.

При цьому перші розподіляються на полі- та монокристалічні сонячні батареї, які є найбільш розповсюдженими сьогодні. Суть роботи обох варіантів модулів полягає в тому, що відбувається фотоелектричне перетворення сонячного світла на електроенергію. Завдяки таким елементам можна навіть оплювати приміщення. Мono-Si (як їх ще називають) краще працюють в умовах хмарності, що важливо на території України, особливо восени та взимку. Крім того, монокристалічні сонячні панелі ефективніші, коли на вулиці мороз.

Переваги та недоліки монокристалічних сонячних батарей

Як і всі нововведення, різні моделі сонячних станцій мають свої певні «плюси» та недоліки. Мono-Si багатьох виробників мають декілька переваг над своїми полікристалічними аналогами:

  • Дозволяють зекономити простір, що займає сонячна станція.
  • Встановлювати їх вигідніше, коли немає достатньо місця для модуля. Для встановлення mono-Si достатньо даху звичайного приватного будинку.
  • Монокристалічні сонячні батареї мають більший ККД (близько 17 – 22%), ефективніше генерують електроенергію. Завдяки їм може вироблятися приблизно в 4 рази більше електричного ресурсу, аніж за допомогою модулів з плівки.
  • Такі модулі розраховані на роботу протягом 25 років.

При цьому вартісний показник mono-Si трохи більший за полікристалічний модуль. Станції монотипу відрізняються однорідністю зовнішнього вигляду та кольору. Вони виготовляються з кремнієвих зливків високої якості циліндричної форми, в яких обрізані сторони з метою отримання кремнію у формі диску. Завдяки цьому монокристалічні сонячні панелі приймають вигляд подібний до квадрата (їхні полі-аналоги виглядають як прямокутники).

Обираючи сонячну станцію, необхідно об’єктивно оцінити всі «за» та «проти», обравши найкращий варіант саме для даної оселі чи будівлі. Електроенергія, вироблена Сонцем – нескінченний та безкоштовний ресурс, користуватися яким може кожен. Варто лише зробити правильний вибір на користь тієї чи іншої моделі.