Плоскі сонячні колектори

Плоский сонячний колектор з високим КДД

Високоефективне рішення для підтримання системи постачання гарячої води. Він призначений перетворювати сонячну енергію в теплову. В зимовий час це прекрасне доповнення до наявного комплексу водопостачання. А в літній період дана система здатна стати повноцінною альтернативою іншим джерелам підігріву води. Її високо оцінює багато країн Європи і світу уже десятки років.

Плоский сонячний колектор, ціна якого безперечно вигідно окупиться з часом, стає чимраз популярнішим методом постачання теплої води. Його ефективність найвища влітку - 2 кв.м площі колектора нагріває за день до 150 л води. Він може бути самостійною системою, або ж доповнювати існуючі.

Найчастіше плоскі сонячні колектори використовують для:

  • підігріву води для щоденного користування;
  • підігріву води у басейні.

У даних випадках сонячна енергія допомагає заощадити кошти на комунальні послуги та робить життя комфортнішим.

Основні елементи плоских сонячних колекторів

Плоскі сонячні колектори складаються з декількох основних елементів. Головним з них є абсорбер - пластина зі спеціальним покриттям, яке поглинає сонячне проміння. Товсте загартоване скло захищає систему від пошкоджень і пропускає понад 90 % сонячного проміння. Воно може бути ударостійким чи полікарбонатним.

Металева пластина виготовляється зі сплавів, які максимально швидко нагріваються та мають високий коефіцієнт тепловіддачі - мідь, алюміній. Теплоносієм може виступати вода або спеціальна незамерзаюча рідина. Теплоносій передає температуру воді, яка може зберігатися в бойлері чи системі опалення.

Площа абсорбера відіграє першочергову роль у здатності забезпечити велику теплопередачу. Від цього також залежить ціна плоского сонячного колектора. Тильна частина та стінки завжди ізолюються спеціальними матеріалами для зменшення втрат тепла. Міцна герметична рама захищає виріб по периметру.

Переваги плоских сонячних колекторів

Плоскі сонячні колектори здатні перетворювати безкоштовну сонячну енергію в теплову й віддавати її на користь мешканцям нашої планети. Вони набувають все більшої затребуваності. Україна не стала винятком. Ми крокуємо в ногу з сучасними технологіями.

Перевагами плоских сонячних колекторів є:

  • велика площа поглинання сонячного проміння;
  • високий коефіцієнт корисної дії в літній час;
  • розумна вартість;
  • довгий строк експлуатації;
  • автоматизація усіх процесів.

Власники приватних будинків, готелі, відпочинкові комплекси, приватні організації та багато інших фірм і окремих власників нерухомості високо оцінили плоскі сонячні колектори. Вони не вимагають великої площі, невибагливі в обслуговуванні, можуть монтуватися на дахах або ж на землі. Кут нахилу повинен знаходитися в межах від 30 до 60 градусів. Розміщення рекомендується обирати якомога південніше. Таким чином більша частини променів буде попадати під прямим кутом.

Здатність економити солідні кошти робить колектори на енергії сонця вигідним капіталовкладенням. А повна безпечність для навколишнього середовища виводить їх на новий рівень екологічно безпечних засобів теплопостачання.

На нашому сайті ви можете обрати надійні та підхожі до ваших потреб плоскі сонячні колектори за вигідною ціною і з усіма необхідними для встановлення елементами.