Твердопаливні котли

Котел на тверде паливо: доступність та автономність

Твердопаливні котли – зручний винахід для людей, які прагнуть автономності. Усвідомлюючи, що економічна ситуація нестабільна, споживачі комунальних послуг намагаються убезпечити себе від будь-яких несподіванок, і прекрасний спосіб зробити це – купити котел твердопаливний.

Часи, коли ознакою технічного прогресу вважалося газове опалення, минули – зараз купити котли на твердому паливі прагнуть як власники котеджів, особливо заміських, так і комунальні служби, які відповідають за опалення у школах, садочках, ФАПах тощо.

Переваги котлів на твердому паливі:

  • Можливість обирати той різновид палива, який є найбільш доступним (дрова, пелети, вугілля тощо);
  • Кожен вид такого палива коштує дешевше, ніж газ, а також його можна заздалегідь накопичити. Тому не доведеться турбуватися, що твердотопливні котли залишаться без джерела енергії, якщо будуть перебої з газом чи електроенергією;
  • Котли на тверде паливо безпечніші, ніж газові аналоги;
  • Для роботи такого обладнання не потрібне електропостачання.

Окрім переваг, таке обладнання має і свої недоліки: котел на твердому паливі потребує регулярного ручного завантаження горючих матеріалів. У нашому каталозі запропоновані варіанти, які не позбавлені від цих недоліків, проте можуть працювати максимально довго без людського втручання – котли тривалого горіння та піролізні моделі.

Чим відрізняються піролізні котли твердого палива від моделей тривалого згорання?

Обидва варіанти передбачають максимально повільне згорання палива за рахунок обмеженого доступу кисню в котел. Однак модель тривалого згорання спалює безпосередньо тверде паливо, а піролізний котел – газ, який виділяє деревина від впливом високих температур в умовах обмеженого доступу повітря.

Якщо вам потрібно купити котел на тверде паливо, проте ви не знаєте, яке саме паливо будете використовувати, обирайте обладнання тривалого горіння. Вони компактні, дешевші за піролізні аналоги й у них можна закладати різні види горючих матеріалів. Особливість конструкції передбачає поступове тління палива, причому спочатку починає тліти верхній шар, а потім поступово жар опускається донизу. Працюють такі котли для твердого палива без втручання людини більше 24 годин.

Піролізні працюють лише на деревині. Використовувати вугілля чи тверді побутові відходи для одержання газу не вийде. Зате економічний ефект значно кращий, надзвичайно високий коефіцієнт корисної дії дозволяє опалювати приміщення з мінімальними витратами.

Як обрати котел на твердому паливі?

Оскільки ціни на котли твердопаливні досить високі, експериментувати з вибором користувачі не бажають – кожен хоче придбати відразу товар, який прослужить довго, підтвердивши свою високоефективність.

Продаж твердопаливних котлів у Львові зазвичай супроводжується консультуванням фахівців щодо того, яка модель краще зарекомендує себе у кожному конкретному приміщенні.

При виборі звернуть особливу увагу на такі нюанси:

  • Потужність. Чим більшу площу доведеться опалювати, тим потужнішим має бути обладнання. Зазвичай у випадку нормальної теплоізоляції приміщення на кожні 100 квадратних метрів площі потрібно близько 10 кВт потужності котла. Сучасні виробники пропонують котли твердопаливні купити з потужністю від 25 кВт. Якщо потужність трохи більша, обладнання можна використовувати не налаштовуючи на максимальні показники тепловіддачі – і споживач буде задоволений результатом. Проте якщо котел не досить потужний, обігріти приміщення до належної температури він не зможе.
  • Об‘єм бункера завантаження. Чим більший цей показник, тим менше уваги господар зможе приділяти системі опалення. В одних випадках можливо завантажити паливо двічі-тричі на день, в іншому – раз на кілька діб. При бажанні мінімізувати клопоти з подачею палива, можливо придбати систему автономного завантаження – прекрасний варіант для котлів, які працюють, наприклад, на пелетах.
  • Наявність систем автоматичного контролю. Креслення будь-яких котлів можна знайти в інтернеті і створити власноруч оригінальний виріб. Проте система автоматичного контролю може бути встановлена тільки на тому обладнанні, яке створила відома компанія. Термостат дозволяє підтримувати у приміщенні комфортну температуру. Спеціальна автоматика зупинить тління у випадку, якщо виникне небезпека пожежі – це дуже важливо, якщо господар має намір купити котел на тверде паливо у Львові, щоб регулярно залишати його без нагляду під час роботи.
  • Тип палива, якому ви віддаєте перевагу.
  • Доступність технічного обслуговування конкретного механізму. Періодично на котли твердопаливні ціни в інтернет-магазинах вражають доступністю і споживачі спокушаються можливістю придбати обладнання, що було у використанні. Проте після першої ж поломки з‘ясовується, що у продажу відсутні деталі чи складно знайти майстра, який якісно відремонтує котел.

Окремо слід зазначити, що продаж твердопаливних котлів здійснюють і для того, щоб будь-яке приміщення з газовим чи електричним опаленням мало альтернативне джерело тепла. Якщо ви маєте намір твердопаливні котли купити недорого, щоб використовувати їх постійно, обирайте якомога надійніші агрегати і цікавтеся наявністю у продажу комплектуючих до обладнання цього бренду.

Виробники пропонують унікальні за якістю агрегати, що здатні забезпечити комфорт у приміщенні і прослужать довго, адже для їх створення використали особливі стійкі до корозії матеріали.