Полікристалічні сонячні панелі

Знайдено: 1 - 24 серед 39 товарів

Що таке полікристалічні сонячні батареї?

Полікристалічним фотомодулям характерний неоднорідний синій колір. Пов’язана ця особливість із нерівномірною розподіленістю кристалів, а також наявністю певних домішків. Комірки квадратної форми, адже сировина кубічної форми. Також присутня невелика зернистість.

Полікристалічні панелі потребують більшой площі для установки. Якщо взяти стандартний розмір фотомодуля (1700х1000 мм), максимальна потужність на 1 м2 на 19,5% менша, ніж у моно.

Вартість залишається найбільш доступною на ринку сонячних фотомодулів - ідеальний бюджетний вибір. 52,9% загальної кількості встановлених СЕС - полікристали, вони все ще залишаються в топі по популярності.

Спосіб виготовлення

Полікристалічні батареї ще відомі під назвою «мультикристалічні». Отримали вони таку назву якраз завдяки особливостям виробництва. Кристалічні частинки з деяким відсотком домішків (в тому числі залишками переробки) сплавлюються і охолоджують. В результаті утворюється полікристалічний кремній, який розрізають на пластини.

Цей процес потребує менших трудозатрат, на відміну від монокристалічного виконання. Тим самим ціна продукту знижується. Але коли поглянути з іншого боку - ККД є нижчим приблизно на 2-3%, а отже все взаємокомпенсується.
Усі елементи покриваються спеціальним ламінатом, це дає стікійсть до снігу, дощу, перепадів температур. Рама виготовляється з алюмінію та антикорозійного сплаву. Усе це гарантує надійність, довговічність.

Чи варто надати перевагу полікристалу

Шукаєте бюджетний варіант? Полікристалічні сонячні модулі стануть оптимальним варіантом. Доведеться виділити більшу площу, у порівнянні з монокристалами, для сонячної станції певної потужності. Проте на вартості можна добре зекономити.

Вихідна потужність мультикристалів є дещо меншою, ніж у панелей із моновиконанням. Всередньому ККД перших становить 20%, а других - 23%. Але, як вже можна було зрозуміти, утрати в потужності окупаються ціною, так само - площа встановлення.

Основні переваги:

  • Низькі ціни, порівняно з моно;
  • Гарний есетичний вигляд синіх сонячних панелей;
  • Перше місце по продажах, а отже - хороша якість.