Монокристалічні сонячні панелі

Знайдено: 1 - 24 серед 151 товар

Особливості монокристалічних сонячних панелей

Сьогодні все частіше розглядаються альтернативні джерела електричної енергії, серед яких чи не найперше місце займають батареї, використовуючи енергію Сонця.

Виділяють 2 основні їх типи:

  • кремнієві;
  • плівкові.

При цьому перші розподіляються на полі- та монокристалічні сонячні батареї, які є найбільш розповсюдженими сьогодні. Суть роботи обох варіантів модулів полягає в тому, що відбувається фотоелектричне перетворення сонячного світла на електроенергію. Завдяки таким елементам можна навіть оплювати приміщення.

Мono-Si (як їх ще називають) краще працюють в умовах хмарності, що важливо на території України, особливо восени та взимку. Крім того, монокристалічні сонячні панелі ефективніші, коли на вулиці мороз.

Переваги та недоліки монокристалічних сонячних батарей

Як і всі нововведення, різні моделі сонячних станцій мають свої певні «плюси» і мінуси. Мono-Si багатьох виробників мають декілька переваг над своїми полікристалічними аналогами:

  • Дозволяють зекономити простір, що займає сонячна станція.
  • Встановлювати їх вигідніше, коли немає достатньо місця для модуля.
  • Для встановлення mono-Si достатньо даху звичайного приватного будинку.
  • Монокристалічні сонячні батареї мають більший ККД (близько 17 – 22%), ефективніше генерують електроенергію. Завдяки їм може вироблятися приблизно в 4 рази більше електричного ресурсу, аніж за допомогою модулів з плівки.

Такі модулі розраховані на роботу протягом 25 років. При цьому вартісний показник mono-Si трохи більший за полікристалічний модуль. Станції монотипу відрізняються однорідністю зовнішнього вигляду, кольору. Вони виготовляються з кремнієвих зливків високої якості циліндричної форми, в яких обрізані сторони з метою отримання кремнію у формі диску. Завдяки цьому монокристалічні сонячні панелі приймають вигляд подібний до квадрата (їхні полі-аналоги виглядають як прямокутники).

Обираючи сонячну станцію, необхідно об’єктивно оцінити всі «за» і «проти», обравши найкращий варіант саме для даної оселі чи будівлі. Електроенергія, вироблена Сонцем – нескінченний безкоштовний ресурс, користуватися яким може кожен. Варто лише зробити правильний вибір на користь тієї чи іншої моделі.