Акумуляторні батареї

 

Акумулятори – пристрої, призначені зберігати енергію, вироблену фотоелектричними модулями. Обираючи модель, зазвичай цікавляться трьома параметрами: напругою системи, потрібною ємністю та типом. Але є ще один показник, на який звертають увагу потенційні власники сонячних електростанцій: показник роботи в режимі циклічності.

Гелевий акумулятор. Переваги і недоліки

Недолік у такого пристрою для збирання енергії, якщо це можна назвати недоліком, один – він ціна на гелевий акумулятор вища, ніж на звичний свинцево-кислотний. Серед переваг – тривалий строк експлуатації (на 20% довше, ніж AGM). Іноді до незручності призводить чутливість до зарядки. Проте, поглиблений розряд гелеві акумулятори «переживають» легко. Зупинимося на цьому та інших плюсах детальніше:

  • не потребує термінової зарядки після розрядження;
  • герметичний корпус оберігає електроліт від випаровування;
  • електродні пластини залишаються не окисленими при повному розряді;
  • низький внутрішній опір, що дозволяє максимально швидку віддачу струму;
  • такі акумулятори для сонячних батарей не потребують жодного обслуговування;
  • висока екологічність завдяки герметизації, що не дозволяє виділятися шкідливим газам;
  • желеподібний електроліт в жодному разі не витікає, що безпечно для оточуючого середовища.

Акумулятор гелевий використовується там, де зарядження і розрядження – явища щоденні. Також він незамінний в місцях, які не мають оптимального температурного режиму для використання і експлуатації.  

Як правильно купити гелевий акумулятор?

Для початку треба переконатися, що напруга пристрою була кратною напрузі сонячних батарей. При цьому, краще, коли потужність батарей вища – так компенсуються втрати. Наступною чергою слід визначити необхідний запас енергії в накопичувачах. Цей показник залежить від ємності та кількості відповідних пристроїв. Потім розраховується необхідний запас енергії для електростанції.

В гелевих акумуляторах використаний електроліт, який був попередньо штучно згущений за допомогою додавання кремнію. Саме ця особливість дозволяє експлуатувати їх при досить низьких температурах. Звісно, сильні морози «вбивчі» і для желеподібної субстанції, та й не так часто «збирачі напруги» розміщуються в приміщенні без опалення.

Якщо Ви вирішили облаштувати для себе сонячні панелі, одразу потурбуйтеся про засіб для накопичення розумної ємності. Пропозиція нашого магазину містить у собі тільки найкращі зразки. Ви можете не турбуватися про співвідношення якості і вартості – у нас вони цілком адекватні.