Контролер для сонячних батарей

Знайдено: 1 - 5 серед 5 товарів

Популярність альтернативних джерел енергії росте. Проте не всі знають про принцип роботи акумулятора у таких системах та для чого потрібен контролер заряду сонячних панелей. Це пристрій виконує захисну функцію під час заряджання батареї струмом і напругою, що відповідає параметрам системи. 

Коли батарея заряджена повністю, заряджання не відбувається. Коли ж знову потрібна зарядка, струм автоматично вмикається. Як повна розрядка, так і надмірний заряд для АКБ є дуже шкідливим. Він виводить її з ладу. Саме тому варто встановити контролер сонячних батарей, щоб батарея працювала у штатному режимі.

Для чого потрібен контролер

Типи контролерів сонячних панелей

  • ON/OFF - Він вимикає заряд, коли струм максимальний, щоб не було перегріву. Ціна контролера для сонячних панелей у цьому випадку доступна. Недолік полягає в тому, що не відбувається повного заряду, а отже втрачається ККД батареї. Як правило, АКБ заряджається не більше, як на 70%. 
  • PWM - контролер із широтно-імпульсною модуляцією. Його зручно використовувати там, де сонце є дуже активним.
  • MPPT - контролери, які стежать за точками максимальної потужності. Використання такого пристрою дозволяє досягти ефективності, більшої приблизно на третину. Це останнє покоління контролерів. 

Якщо до системи входять вітрогенератори та фотоелементи, використовуються гібридні контролери. Регуляція роботи такої системи є вкрай важливою, гібридний пристрій саме для цього і призначений. 

Підключення контролера для сонячних панелей

У деяких випадках можливе пряме підключення до акумулятора, без пристроїв-посередників. Такий спосіб використовується дуже рідко. Але на практиці можуть статися ситуації, коли акумулятор перегріється та зменшиться термін його користування. Отже, потенційні ризики є, і вам слід вирішувати, чи виправдовує себе така економія. Не радимо робити такий вибір. 

Як підвищити ефективність сонячних панелей? Використовуючи контролер заряду, можна суттєво збільшити кількість корисної енергії, яка буде отримана від АКБ. Це високоточний електронний пристрій, а отже, необхідно поставитися до вибору зважено та відповідально. 

У нашому каталозі знайдете моделі на будь-який бюджет та технічні параметри системи. 

Потрібна допомога у виборі обладнання? Звертайтеся до наших менеджерів! Вони допоможуть підібрати контролер за параметрами вхідної напруги та сумарної потужності.